Co znaczą te natrętne myśli na temat mojego zdrowia?

Od około 7 miesięcy boje sie że umre, że będę lub jestem już ciężko/śmiertelnie chory cały czas choćby mi ktoś w myślach to wmawiał przez co myślałem i myślę że jak czegoś nie zrobię albo coś zrobie to zachoruje lub umre czego bardzo nie chce albo jak nie będę się modlić albo nie będę przestrzegać przykazań Bożych to też zachoruje albo umre tak cały czas w myślach mi coś mówi chodźby. Boje sie że jestem na to chory A za chwilę myślę że jestem na coś innego chory mam dużo śliny boli mnie czasami głowa. Jak byłem młodszy to miałem już myśli że np. Nie dożyje następnej zimy. Mam gorszy kontakt z znajomymi. Prawie zawsze mam myśli, że jestem chory i umre za niedługo. Nawet składałem Panu Bogu przysięgi, obietnice(że nie będę się marnować ), umowy (że dopóki będę w niego wierzyć do tego czasu będzie dawać mi zdrowie) nic z tego nie dotrzymałem zawsze nie wychodziło. Myje za często ręce, długo i szczegółowo się kąpię. Co mam zrobić? Jak o tym nie myśleć? Co to?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, proponuję aby skontaktował się Pan z lekarzem psychiatrą, lub psychoterapeutą. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem i psychoterapia może dać bardzo dobre wyniki. Dobrze byłoby aby miał Pan zaufanego lekarza, który Pana poprowadzi. W rezultacie wszyscy umieramy, więc nie należy się tego bać, jednak jeśli nadmiernie skupia Pan uwagę na tych myślach, to stają się dominujące i wtedy Pan cierpi. Proszę spróbować swoje myśli skierować w inną stronę, może w sport, hobby, rekreację, która oderwie Pana od natrętnych myśli o śmierci. Może to być czytanie książek lub inne hobby, które zmieni kierunek Pana myśli na bardziej pozytywny. Życzę powodzenia.