Natrętne myśli dotyczące rąk

Od niedawna wpadłam w obsesję na punkcie raka która zaczęła sie od zepsutego zęba i powiększonego węzła chłonnego w policzku. Codziennie wyszukuję na swoim ciele objawów raka i gdy coś znajdę od razu szukam w Internecie. Zdiagnozowałam sobie już chyba 15 rodzajów raka z nerwów nie mogę jeść,płaczę i zadręczam wszystkich dookoła. Panicznie boję się pójść na jakiekolwiek badania,bo wyobrażam sobie że lekarz powie że niedługo umrę. Strasznie się czuję z tym wszystkim,byłam radosną,normalną osobą

To co Pani opisuje pokazuje, że za bardzo skoncentrowała się Pani na swoim zdrowiu. Analizuje je Pani zbyt wnikliwie i wyciąga Pani prawdopodobnie błędne wnioski.
Uważam, że poszukiwanie informacji w internecie zamiast wizyty u lekarza tylko nasila Pani lęk i potwierdza Pani najbardziej przerażające scenariusze. Wielu moich pacjentów, którzy tak jak Pani cierpią na zaburzenia lekowe potwierdza, że poszukiwanie informacji o chorobie w internecie utwierdzało ich w przekonaniu, że są śmiertelnie chorzy. Po wizycie lekarskiej zwykle okazuje się jednak, że nie ma medycznych podstaw, aby podejrzewać np. nowotwór.
W Pani przypadku wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna i rozpoczęcie psychoterapii.

A dlaczego nie pójdzie Pani do lekarza, Dr google Pani nie zdiagnozuje, ani choroby nie wyleczy jeśli by się ona pojawiła.Tak by się Pani przebadała i miała sprawę jasną, a nie zadręczała się myślami być może niepotrzebnymi;).