Nawracające zapalenie jajników

Witam serdecznie. Moim problemem są nawracające zapalenia jajników. Po leczeniu za jakiś czas choroba powraca. Czy przyczyną może być stosowany długotrwale stosunek przerywany?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stosunek przerywany sam w sobie nie ma wpływu na zapalenie przydatków. Z drugiej strony stosowanie prezerwatywy zmniejsza ryzyko infekcji dróg rodnych. Być może Pani partner ma infekcję okolic intymnych, która podczas stosunków bez prezerwatywy jest przenoszona na Panią... Kondom chroni przed przeniesieniem infekcji. Być może warto zacząć go stosować? Nie zaszkodziłoby też przebadanie partnera.

Pozdrawiam!