Nawrót padaczki alkoholowej

czy od picia piwa moge mieć nawrót padaczki mam 35 lat i zdażyło mi sie to pierwszy raz po dwu miesiećżnym piciu wódki napada trwały nie dużej niż 2 min zabrała mnie karetka podłaczyli pod kroplówke leżałem trzy tygodnie w szpitalu na detoksie miałem robiony tomograf, badanie eeg i wszystko wyszło wporządu teraz juz minął miesieć czy jeżeli będe pił piwo będzie nawrót padaczki jeżeli będzie to dwa trzy piwa tygodniowo pisze tak dlatego żę jestem alkoholikiem bez wódki moge sie obejść

Witam serdecznie....

Z Pana wypowiedzi wnioskuje że, w tym momencie, nie jest Pan gotowy na abstynencje alkoholową i chciałby Pan korzystać z alkoholu w taki sposób żeby nie dostać kolejnych ataków padaczkowych. Mam też wrażenie że chciałby Pan żeby ktoś Panu na ten rodzaj Picia pozwolił. A przecież to Pan może dać sobie pozwolenie...

Jest Pan 34 letnim dorosłym mężczyzną i ma Pan pełne prawo do decydowania, jak Pana picie alkoholu będzie teraz wyglądało. Ma Pan swoją mądrość i doświadczenie związane z używaniem alkoholu. Określił Pan siebie jako alkoholika i stwierdził Pan że bez wódki może się obejść - co znaczy że to Pan jest ekspertem i na chwilę obecną podejmuje Pan już jakąś decyzje.

Każda forma ograniczenia picia alkoholu prowadzi do redukcji szkód z piciem alkoholu związanych. Pytanie, na które tylko Pan może odpowiedzieć brzmi: Jaką formę ograniczenia picia wybierze Pan dla siebie...
Wiedzy, o dostępnych formach redukcji picia, może Panu dostarczyć specjalista psychoterapii uzależnień.

Ja, ze swojej strony mogę Panu zaproponować, poszukanie takiego specjalisty od uzależnień który zajmuje się psychoterapią redukcji szkód w uzależnieniach alkoholowych. Uważam że taka osoba może być dla Pana dużym wsparciem w skonstruowaniu programu redukcji picia alkoholu.

Pozdrawiam

Marcin Zagańśki

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces nieodwracalny, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.