Nazewnictwo kobiety oziębłej seksualnie

Witam serdecznie, W językach germańskich kobietę oziębłą seksualnie nazywa się impotentką. Czy ze względu na anatomiczne konotacje między łechtaczką a penisem kobiecą anorgazmię można porównać do męskich problemów z erekcją, tylko z oczywistych przyczyn niewidoczną gołym okiem i nietraktowaną jako powód do wstydu? Pytanie z czystej ciekawości. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiednikiem zaburzeń orgazmu u pań są zaburzenia orgazmu (brak, opóźnienie orgazmu) u panów.
Odpowiednikiem wzwodu penisa jest przekrwienie łechtaczki.
Widocznym (wyczuwalnym) stanem podniecenia u kobiet jest wilgotnośc pochwy (lubrikacja).
Kobieta może być podniecona, a mieć niedobór wydzielania śluzu, czyli słabą lubrikację.
Przyczyny są często emocjonalne.
Damy w Cesarstwie Rzymskim używały białek ptaków dla udawania lubrikacji (podniecenia).
Teraz stosowane sa lubrikanty z apteki, np.K-Y żel intymny.
Na tym Portalu jest więcej informacji na te tematy, zachęcam do lektury.
Pozdrawiam. JW, www.seksuolog.org.pl