Nerwica a kostyczność poglądów

Wyczytywałam,że nerwica dotyka osób o poszczególnych cechach jak np."kostyczność poglądów".Co oznacza ta nazwa?

Dzień dobry.

Określenie "kostyczność poglądów" oznacza nic innego, jak ich "sztywność". Innymi słowy - osoba o kostycznych poglądach to osoba, która posiada jasno określone zdanie na dany temat. Trudno jej też przyjąć inny punkt widzenia czy inne poglądy.

Pozdrawiam.

Kostyczność to niejako przeciwieństwo elastyczności w poglądach. Oznacza to trudności w zmianie sposobów myślenia, schematów czy przyzwyczajeń poznawczych.