Nerwica i strach przed chorobami

Witam mam nerwice i na poczatku bałem sie że zemndleje a teraz ciągle sie boje choroby psychicznej takiej jak schizofrenia. ciągle myśle o tym i nie ddaje mi spokoju nieraz czuje sie jak bym już zwariował moja terapełtka powiedziała mi że to deralizacja bo mam uczucie jakbym nie był sobą i ciągle analizuje czy jestem sobą czy nie . boje sie przyjmować leków. Czy to normalne czy ja zwariowałem prosze o odpowiedz ? Przeczytaałem też że nerwica może powodować schizofreni i gorzej sie boje

Witam Pana
Warto by zrobić coś z swoją nerwicą czyli zacząć się leczyć poprzez psychoterapię. Nerwica nie wywoła schizofrenii ale bardzo utrudni życie i czytam że już utrudnia bo zamiast skupiać się na tym co ciekawe w życiu, skupia się Pan na objawach.
Im boi się Pan bardziej tym ma Pan więcej objawów i tym bardziej się Pan skupia na sobie i tym samym robi się Pan coraz "dziwniejszy" w kontakcie z ludźmi.
Zapraszam na psychoterapię
Anna Suligowska

Witam,
po pierwsze nerwica nie powoduje schizofrenii, proszę się tego nie obawiać. Biorąc pod uwagę Pana zaburzenia lękowe, można byłoby powiedzieć, że lęk jest normalny, na pewno nie jest objawem tego, ze Pan "zwariował". Zachęcałabym Pana natomiast do przyglądania się temu lękowi, na to wszystko jest miejsce w terapii. Pozdrawiam.