Nerwica lękowa w ciąży

Witam. Od 3 lat choruję na nerwicę lękową.Niedawno zaszłam w ciążę i nerwica jeszcze bardziej się nasiliła. Skończyłam właśnie I trymestr ciąży i bardzo się boję,że zaszkodziłam dziecku lekiem Pramolan. W I trymestrze zażyłam ten lek 6 razy po pół tabletki, czy bardzo mogłam zaszkodzić dziecku? bardzo mnie to stresuje,ale nie dałam rady odstawić tego leku z dnia na dzień. Pozdrawiam

Witam Panią,

Proszę się nie martwić. dawka pół tableki Pramolanu zażyta kilkakrotnie na początku ciąży nie mogłą zaszkodzić dziecku. Bardzo wiele kobiet zażywa w pierwszych tygodniach ciąży różne leki w czasie zanim jeszcze ciąża zostanie potwierdzona. Bardzo wiele kobiet przeciaż zachodzi w nieplanowaną ciążę, a stosowana przez nie farmakoterapia jest przyjmowana w sposób nieświadomy. Jeśli w przebiegu ciąży jednak Pani lęk sie nasili warto skorzystać z psychoterapii u doświadczonego psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania!

Polecam podjąć psychoterapię, która nie będzie tak "inwazyjna" jak farmakoterapia (jeśli chodzi o oddziaływanie na płód), a także przyniesie Pani trwalsze efekty, gdyż przeanalizuje Pani problem, dotrze do jego źródła i zniweluje go zamiast jedynie stępiać objawy lekami. Pozdrawiam.