Nerwica lękowa z samatyzacją

Witam.mam nerwice lekowa z somatyzacja (ponoć).od trzech mies. Zawroty glowy, które teraz ustępują ale jeszcze sie zdarzają.bole glowy umiarkowane również.badal mnie neurolog,nic procz nerwicy nir stwierdził. A ja się teraz boje ze może mam miażdżyce tetnic szyjnych!lekarz nie daje mi żadnych badan jak np Doppler.ci mam robić,zaufać lekarzowi czy prosic dalej o badanie?czy taka miazdzyca by ustwpowala?bo juz sie czuje lepiej, juz zadziej miewan zawroty.prosze o odpowiedz

Dzień dobry, pisała Pani, że ma Pani nerwicę hipochondryczną ( Hipochondrię) a teraz, że ma Pani
nerwicę lękową. Jeżeli taka jest ostateczna diagnoza to moim zdaniem lepiej niż jeżeli to byłaby hipochondria, bo nerwica lękowa jest łatwiejsza do wyleczenia.
Jeżeli się ją wyleczy to ustaną także objawy somatyczne.
Głowa do góry wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt. Konsultacja skypowa jest dalej aktualna.Pozdrawiam

Prawdopodobnie silny stres spowodował dolegliwości o jakich Pani wspomina. Być może dzieje się obecnie w Pani życiu coś niepokojącego i stąd te zawroty głowy. Jeżeli tak jest warto byłoby udać się do psychologa aby rozwiązać problemy z jakimi Pani się obecnie boryka. Proszę też sprawdzić co Pani je i pije, bo siła Pani umysłu i ciała zależy w dużej mierze właśnie od tego oraz ile czasu spędza na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl