Nerwowe zachowanie u 2-miesięcznego dziekca

Witam.Mam pewien problem i nie wiem za bardzo jak go rozwiazac.Moja 2 miesieczna corcia jest bardzo niespokojna w ciagu dnia.Jest najedzona,przebrana,zdrowa i jest bardzo niespokojna.Nie moze polezec nawet 5minut.Nie interesuje sie niczym.Ani moim glosem,ani grzechotkami.A jak zacznie plakac to zaczyna sie walka z uspokojeniem jej.Prosze o pomoc badz porade.Myslalam nawet nad wizyta u psychologa dzieciecego.Nie wiem czy to dobry pomysl.

Przyczyn niepokoju u niemowlaka moze byc wiele np. kolka jelitowa, alergia, zakazenie układu moczowego. Proponuje dziecko pokazać pediatrze, który zbierze dokładny wywiad i ukierunkuje działanie (np. zaleci wykonanie badania ogólnego moczu). Moze Pani podawać dziecku probiotyk BioGaia, który nie zaszkodzi, a moze pomoc w przypadku, gdy niepokoj wynika z problemów brzusznych. Psycholog dziecięcy tutaj raczej nie pomoże, najpierw trzeba wykluczyć inne przyczyny.