Nerwowość a mroczki przed oczami

Witam, od kilku lat jestem bardzo znerwicowana, co jakiś czas mam inne objawy( gula w gardle, osłabienie słuchu itp) od kilku dni mam kilkusekundowe mroczki przed oczami, są też dość częste, pojawiają się i znikają. Czy może to być objaw nerwicy? Dodam tez ze choruje na jaskre ale wszystko jest pod kontrolą

Witam, przede wszystkim powinna sie Pani udać do lekarza pierwszego kontaktu, aby pokierował Pania na odpowiednie badania wykluczające chorobę somatyczna. Opisane przez Panią objawy moga mieć podłoże psychologiczne, pisze tez Pani o częstym byciu w napięciu i silnym przeżywaniu emocji, dlatego warto, aby udała sie Pani do psychoterapeuty na konsultację i ewentualna psychoterapię. Pozdrawiam

Dzień dobry, pisze pani, że jest bardzo znerwicowana od kilku lat, ale z czego to wynika? Czy z trudnej sytuacji życiowej, czy po prostu ma pani tego typu osobowość? Zachęcam do przeprowadzenia badań lekarskich a następnie konsultacji psychologicznej w celu ustalenia przyczyn psychicznych pani stanu. Pozdrawiam.