Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwowość u dziecka po zakazach

Czy to autyzm?Synek mało mówi pare słów po angielsku. Lubi cyferki, literki, kolory, znaki drogowe, autka, ksiazeczki. Pokazuje palcem za to rekompensuje brak mowy. Nie kreci sie, nie buja, nie kreci kólkiem od autka (bawi sie autkami normalnie). Jedynie zastanawia mnie jego nerwowosc jak cos mu sie zakazuje nie jest tak jak on chce. bylam u psychologa i dałam do przedszkola na troche, Psycholog powiedział ze jest dobrze, Dzieci woli strasze np swojego 8 letniego kuzyna. Zabawkami potrafi sie po
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witaj,
skoro wizyta u psychologa nie potwierdziła obaw,nie trzeba szukać chorób.Nie wiemy poza tym,jakie stosujesz metody wychowawcze ale zakazy zwykle powodują opór i dlatego wobec dzieci nalezy je ograniczyć do minimum na rzecz negocjowania,wyjaśniania i wyjaśniania powodów niektórych decyzji. Zachęcam,by ponownie zwrócić się do psychologów i poprosić o wskazówki wychowawcze.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam!

Nie napisała pani wieku synka , poza tym dzieci nie rozwijają się w takim samym tempie, są różnice miedzy chłopcami i dziewczynkami. Jeśli "Psycholog powiedział ze jest dobrze" to zarazie proszę się tego trzymać a po jakimś czasie ustalonym przez psychologa ponowić badanie synka lub pójść skonsultować z innym specjalistą.
Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy