Nie chcę wychodzić z domu, czuje się inna, nieswoja-co mi jest?

Witam, mam 21 lat, jestem studentka drugiego roku. Do jakiegoś czasu mam wrażenie inności mojej osoby. W sumie zaczęło się  od polowy stycznia. Któregoś razu wstałam i po prostu źle się czułam, miałam straszne zawroty głowy. Czułam się  inna, strasznie nie swoja. Od tamtego czasu mam często trudności w koncentracji, lub odwrotnie skupiam się  na czymś i myślę o zupełnie rożnych rzeczach, czasem zupełnie tak abstrakcyjnych, że sama się  na tym łapie. Dodam, że mam wrażenie, że "dziwnie" słyszę swój głos, tak jakby nie był mój. Często kołacze mi serce, jestem śpiąca, tak jakby otumaniona. Jeszcze niedawno byłam bardzo towarzyska osoba a teraz stronie od znajomych, każde wyjście towarzyskie jest związane dla mnie z bardzo dużym stresem. Nie mam siły się  nawet uśmiechać, wszystko jest zupełnie na sile. Najchętniej nie wychodziłabym z domu, leżała w łóżku i patrzyła się  w jeden punkt. Dodam, ze patrząc w lustro nie raz mam wrażenie, jakby obserwowała mnie inna osoba, niż ja nią jestem. Boje się  tego uczucia. Nie chce się  tak czuć. Proszę o poradę...

Witam serdecznie.

Postawienie diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu jest  w zasadzie niemożliwe.
Byłoby więc najlepiej, gdybyś zapisała się do psychiatry.
Bardzo ważna jest osobista rozmowa z lekarzem i poznanie dokładnego charakteru Twojego problemu.
Może on wskazywać np. na depresję, w której występują takie objawy, jak: izolowanie się od innych, utrata zainteresowań i problemy z koncentracją uwagi, konieczna jest jednak dokładna diagnoza.

Nie warto zwlekać- problemy z nastrojem i lękiem ulegają nasileniu, jeśli w porę nie rozpoczyna się odpowiedniego leczenia. Efektem tego mogą być np. problemy z nauką.
Możesz skorzystać z bezpłatnej porady i leczenia w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy umówić się na wizytę.

Serdecznie pozdrawiam