Nie czuję przyjemności z seksu

Nie czuję przyjemności z sexu. Mam 20 lat, całe życie się masturbowałem i sex był dla mnie w sferze marzeń. Zacząłem wychodzić na ludzi, wyszedłem z fobii społecznych i stanów lękowych, depresji... Zawsze marzyłem o tym żeby dziewczyna zrobiła mi loda, bardzo mnie to podniecało i masturbacja z myślą o tym była bardzo przyjemna. Dziś rano dziewczyna robiła mi loda i nie czułem z tego przyjemności, nie czułem tego dotyku, to było dla mnie przyjemne, ale takie obce... Co robić?

Proponuję spotkanie z seksuologiem, gdyż prawdopodobnie pod wpływem długotrwałej masturbacji powstały pewne oczekiwania, lęki, wyobrażenia, które teraz blokują odbiór rzeczywistych bodźców. Ale spokojnie - można się ich pozbyć i czerpać pełną satysfakcję ze zbliżen. Pozdrawiam

Długotrwała masturbacja mogła doprowadzić do tego, że jedynie dzięki niej odczuwa Pan przyjemność. Być może potrzebuje Pan trochę czasu, żeby inna forma stymulacji była satysfakcjonująca. Proszę się nie zniechęcać, podejmować kontakt seksualny i wtedy skupiać się na przyjemnych doznaniach. Proszę też otwarcie powiedzieć dziewczynie, w jakich momentach jest Panu dobrze. Czasami wystarczy jedynie kilka poprawek i przyjemność gwarantowana. Gdyby jednak kolejne próby nie przynosiły rezultatu, warto skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Częste stosowanie masturbacji powoduje
uzależnienie od tego typu bodźców,
a zarazem obojętność, brak wrażliwości
na bodźce wysyłane przez partnerkę
w trakcie gry miłosnej.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana
trwałe zakodowanie reakcji tylko
na tego rodzaju bodźce autoerotyczne.
W efekcie blokada, brak reakcji na bodźce
wysyłane przez kobiety, a nawet
brak reakcji na dotyk czy pieszczoty
partnerki oraz brak możliwości
osiągnięcia zaspokojenia seksualnego
w układzie partnerskim z kobietą.
Zachęcam do skonsultowania problemu z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie