Nie wzięłam 4 tabletek w pierwszym tygodniu. Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne C***** po przerwie siedmiodniowej, gdzie wystąpiła miesiączka, nie wzięłam 4 tabletek (dziwnie zaczął mnie pobolewać brzuch na dole). Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Iza

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tej sytuacji ryzyko zajścia wi ciążę jest bardzo duże. Większe niż gdyby Pani nie zabezpieczała się w ogóle. Powinna Pani:
1. przyjąć tabletkę "po stosunku" jeśli w ostatnim czasie do takowego doszło
2. stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy)
3. rozpocząć nowe opakowanie po miesiącu przerwy (pierwsza tabletka pierwszego dnia miesiączki)