Niechęć do jedzenia u trzylatki

Witam jestem mamą 3 latki problem polega na tym że córka nie chce nic jeść oprócz mleka suchego chleba i słodyczy. Jak mogę pomoc jej albo zachęcić do jedzenia?

Dzień dobry, Jest to rzeczywiście duży problem. Przede wszystkim należałyby zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy. Czy zawsze tak było, czy jest tak od jakiegoś czasu? Jeśli wcześniej córka spożywała więcej produktów, co takiego zadziało się, że zmieniła preferencje? Być może konieczna będzie wizyta u lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeśli było tak zawsze, być może córka nigdy nie była nauczona odpowiednich nawyków. Wtedy pozostaje tylko konsekwencja i ciężka praca, by te nawyki poprawić. Można przygotowywać jedzenie w formie interesującej dla dziecka, w internecie znajdzie Pani wiele takich przepisów. Wszystko uwarunkowane jest indywidualnie, ale czasem może sprawdzić się zabawa jedzeniem, co ogólnie rzecz biorąc najlepszym pomysłem nie jest, ale w wyjątkowych sytuacjach można próbować.