Niechęć do jedzenia u 9,5-miesiecznej córki

Witam mam 9,5 miesięczną córeczkę nie chce prawie nic jeść głównie pierś czy tak może być czy to nie za mało? Nie chce pić soków tylko herbatę koperkowa. Hemoglobinę robię co jakiś czas i teraz miała 9,8 więc znowu actiferol30 nie wiem jak sobie z tym poradzić zachęcając ją do jedzenia wymysłem nowe potrawy daje chlebem z masełkiem parówki tylko co chętnie zjada to jajko. Jestem już wykończona !!
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska Lekarz medycyny rodzinnej, Warszawa
98 poziom zaufania

Niestety wskazana jest wytrwalosc w dazeniu do rozszerzania dietY dziecka, Pani pokarm nie jest juz w pelni wartosciowy.

Mgr Paulina Filipowicz
Mgr Paulina Filipowicz Dietetyk, Kraków
65 poziom zaufania

Nie może Pani karmić dziecka tylko piersią - na tym etapie jest to niewystarczające. Proszę się uzbroić w cierpliwość i rozszerzać dietę córki. Być może zabawy, gdzie tworzymy na talerzu z produktów jakieś rysunki by się sprawdziły. Proszę poszukać w internecie takich inspiracji i dobrać produkty zgodnie ze schematem żywienia odpowiednim dla wieku Pani córki.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty