Niedobór żelaza z krwi przy problemach żołądkowych

Witam, mam pewien problem, mam problemy żołądkowe, (refluks, helicobacter pylory). A także mam niedobór żelaza z krwi wyszło 6 a anemia 11,2 i lekarz zapisał mi żelazo 210mg 1x3 tab dziennie. I od tego czasu zaczol mnie mocno bolec żołądek i miałam ogólne osłabienie,przestałam je brać i moje pytanie jest takie czy jeśli bede codziennie piła szklankę soku z buraków (samo robionego) oraz jadła pietruszkę, Piła sok z pokrzyw i jadła figi czy mi to pomoże i żelazo pójdzie w gore?? Dziękuje bardzo.

Dolegliwości żołądkowe po preparatach żelaza są dość częste, może trzeba by zmienić ten preparat żelaza na inny? Dieta niestety jest niewystarczająca. Jednak przede wszystkim należy wyaśnić co jest przyczyną anemii, to jest ważniejsze niż podawanie żelaza.