Niedoczynność tarczycy i Hashimoto w 8 tygodniu ciąży

Lecze sie na niedoczynnością tarczycy prawdopodobnie Hashimoto biorę 100 eurotyrex poziom TSH 0,3 w lipcu teraz jestem w 8 tygodniu ciazy i TSH skoczyło do 6,5 a T4 jest 16,4 pmol/L czy taki skok jest wynikiem moze ze dostałam dawkę progestronu Dufasthon na podtrzymanie ciazy bo poprzednia poronilam w 7 tygodniu.Czy teraz lekarz powinien zwiekszyć dawkę hormonu .Bardzo sie martwię ze ta niedoczynnością mogła juz zaważyć na rozwoju płodu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa celem modyfikacji leczenia.