Niedoskonałości skórne a dieta

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemami skórnymi są to pojawiające się niedoskonałości , zależy mi na zwalczeniu przyczyny a nie walka ze skutkami więc - czytając wiele artykułów pomyślałam,że ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie diety bogatej w witaminy itd. odrzuciłam spożywanie mięsa szczególnie wieprzowiny, reszta sporadycznie , staram się mniej jeść słodyczy . Dlatego szukam ciekawych rozwiązań jak np.dostosowanie ciekawego jadłospisu w celu poprawy jakości wyglądu skóry

Mgr Martyna GorczyĹska

W celu ułożenia jadłospisu dostosowanego specjalnie dla Pani proponuję udać się do dietetyka - dopiero po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i pomiarów można układać jadłospis.

Jednakże co do ogólnych wskazówek jak się zdrowo odżywiać - eliminujemy sklepowe słodycze (słodkości można oczywiście spożywać z umiarem i najlepiej takie przygotowane samodzielnie - wiemy wtedy ile cukru się tam dodało) i produkty smażone. Smażenie zastępujemy pieczeniem i gotowaniem na parze. Powinna Pani wprowadzić do diety duże ilości warzyw i owoców. Oprócz tego w jadłospisie powinny pojawić się takie produkty jak kasze, ryż brązowy, pieczywo razowe i nabiał. Ważne są również zdrowe tłuszcze roślinne, czyli oliwa z oliwek i oleje dodawane do sałatek i surówek na zimno oraz orzechy. Proponuję inspiracji poszukać na blogach kulinarnych, najlepiej prowadzonych przez dietetyków, gdzie oprócz przepisów pojawiają się również wskazówki odnośnie zdrowego żywienia.

Podstawą zdrowej diety jest również picie wody mineralnej i aktywność fizyczna.

Proszę jednak pamiętać, że dieta bogata w witaminy to nie jest ciekawe rozwiązanie dla poprawy wyglądu skóry - witaminy są potrzebne każdemu człowiekowi, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo, a niedobory prowadzą do poważnych skutków zdrowotnych. Dlatego dobrze, że ma Pani motywację do zmiany stylu życia. Jednak warto pamiętać, że taka zmiana powinna być wprowadzona na całe życie, a nie tylko na chwilę.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska