Niedrożny jajowód udrożniony kontrastem

Witam. Po badaniu hsg dostałam wcześniej miesiaczke (cykl wyniosl 24 dni a normalnie mialam 31 dniowe) ktora byla bardzo obfita. Jaki wplyw ma badanie hsg na cykl i na sluzowke macicy? Dlaczego tydzien wczesniej dostalam miesiaczke. Czy to normalne? Zaznaczam, ze podczas hsg wykryto niedrozny jajowod, ktory udrozniono kontrastem.

Aleksander Ropielewski

Badanie HSG nie ma istotnego wpływu na śluzówkę macicy i cykl miesiączkowy natomiast badanie jak najbardziej może spowodować kilkudniowe odchylenie w czasie trwania okresu i zmianę terminu miesiączki.