Niedrożny odźwiernik i odżywianie pozajelitowe

Witam mój syn 23 lata 5 miesięcy temu wypił substancję żrącą i do tej pory był żywiony pozajelitowo . W zeszłym tygodniu miał robiony zabieg odżwiernik był całkowicie zarośnięty i zrobiono mu obejście z żołądka do jelita proszę o odpowiedz jak to się będzie miało do normalnego żywienia i czy można normalnie funkcjonowac bez niedrożnego odzwiernika . Pozdrawiam

Jeśli syn był żywiony pozajelitowo tylko i wyłącznie z powodu właśnie niedrożności (zarośnięcia) odźwiernika, a w chwili obecnej wytworzono zespolenie omijające żołądkowo-jelitowe to pasaż pokarmu będzie w pełni zachowany. Takie zespolenie umożliwi normalne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, z normalną jej funkcją, z normalnym odżywieniem pacjenta. Myślę, że w chwili obecnej wszystko będzie w porządku jeśli tylko i wyłącznie doszło do zarośnięcia odźwiernika po oparzeniu substancją żrącą.