Nienaturalne ruchy głową u 6-latki

Moja 6-letnia córka ostatnio(już od ponad miesiąca)zaczęła wykonywać dziwne ruchy główką,kręci na boki,na początku myślałam że to tiki nerwowy ale ona to kontroluję kiedy spytałam dlaczego tak robi,kiedyś powiedziała że nie wie dlaczego,kiedyś że swędzi ją głowa a ostatnio że boi się że zmieni w coś nie ogląda jakiś strasznych bajek ona ogólnie jest bardzo nerwowa,szybko się denerwuje.Ostatnio wyjechałyśmy do mojej mamy może to przez tą zmianę, czy powinno mnie to niepokoić ?Proszę o odpowiedź

Witam,
warto byłoby skonsultować się z psychologiem dziecięcym, mogą to być objawy jakichś lęków, zawsze traktujemy je poważnie u dzieci, nie chcę Pani powiedzieć, że powinna się Pani niepokoić, dzieci czasem rożnie manifestują swoje niepokoje, ale takie sprawy zawsze warto wyjaśnić, zawsze warto poważnie traktować niepokoje dzieci, bez względu na to w jaki sposób nam o nich komunikują. Jest Pani zapewne bardzo uważną i troskliwą matką skoro reaguje Pani na takie sygnały, Zachęcam do wizyty u psychologa, powinien pomóc sprawę wyjaśnić i rozwiązać.

Objaw nie musi być związany z poważną przyczyną, warto jednak podjąć temat i skonsultować dziecko z psychologiem np. bezpłatnie w poradni psychologiczno -pedagogicznej