Nienaturalne ruchy ręką u 2-latki

Witam, Od ok. trzech tygodni zaobserwowaliśmy u naszej dwuletniej Zuzi dziwne zachowanie. Z różną częstotliwością (czasami bardzo sporadycznie ,a czasami przez kilka minut niemal bez przerwy) "wymachuje" lewą ręką w taki sposób jak czasami poprawia się zegarek,koszulę ....jak by ją coś uwierało.( Gdy zdejmiemy jej górę (bluzeczkę) lub założymy krótki rękaw "odruch" prawie zanika ale występuje.Węzły chłonne pod pachą nie są powiększone,ręką operuje raczej prawidłowo. Co z tym robić,lekarz...?

Na wszelki wypadek przy okazji wizyty lekarskiej warto to skonsultować. A także obserwować córeczkę- pojawianie się innych nietypowych zachowań, wchodzenia w relacje, rozwój mowy i komunikacji itp.

Jeżeli dziecko nie okazuje przy tym bólu fizycznego, nie utrudnia mu to także funkcjonowania w żaden sposób, na wszystkich innych obszarach (poruszanie się, mowa, komunikacja, wyrażanie emocji, uczenie się) nie widzi Pani znaczących trudności, wówczas, jak wspomniała Pani Magdalena, może to być jakaś forma zabawy czy nawyku. Jeżeli jednak dostrzega Pani także inne niepokojące Panią rzeczy w zachowaniu dziecka - można skorzystać z pomocy pediatry lub udać się do poradni zdrowia psychicznego sprawdzić prawidłowość rozwoju psychomotorycznego dziecka.