Zabawa w niemowlaka u 6-latka

Moj syn ma 6 lat.Wciaz udaje ,ze jest dzidziusiem.Raczkuje ,mowi naloz mi pampersika,zrobilem kupke itp.Oczywiscie to taka niby zabawa z jego strony.Dobrze wie,ze dzidzia juz nie jest.Troche mnie to jego zachowanie irytuje.Co mam zrobic zeby przestal?Nie chce miec wiecej dzieci i drazni mnie nawet jego glupia zabawa.

Witam. Proponuje porozmawiać poważnie z synem na temat jego zachowania. Proszę mu wyjaśnić, że nie jest już taki mały, aby zachowywać się w ten sposób. Proszę również zachęcić syna poprzez wspólnie spędzanie czasu do innych form zabawy.

Warto spokojnie z mim o tym porozmawiać, powiedziec, że nie chce Pani takich zabaw, dlaczego Pani ich nie chce i zapropnować inne, w które chętnie się Pani z synem pobawi. W razie potrzeby jasno i wyraźnie stawiać granice, komunikować, że nie będzie się z nim Pani w tą zabawę bawić oraz wycofywać (bez krzyku czy złości).
Dziecko często nie robi tego ze złośliwą intencją. Po prostu testuje granice rodzica, robi to, co wywołuje u rodzica silną reakcję.
Z drugiej stropny warto przemyśleć, dlaczego podobna zabawa tak bardzo Panią złości i irytuje? Byc może jest w Pani jakaś obawa, wątpliwość czy ambiwalencja w temacie małych dzieci i dlatego tak to Panią porusza?