Nienawiść do par i brak motywacji

Przed chwilą zadałem pytanie w temacie bycia singlem i nienawiści do par, jednak dodam, że od 10 lat mój ojciec pije, rodzina jest patologiczna, a ja do tego jestem notorycznym "nierobem"- unikam jak ognia pracy, zarówno w domu, jak i chociażby "dorobienia sobie", jestem bardzo nieodpowiedzialny, czy jednak jest szansa aby odbić się od dna? Dodam że niestety przeczytałem kilotony ksiązek z zakresu NLP, motywacji i nic to nie dało :(

Witam. Z opisu sytuacji wynika, że ma Pan cechy DDA tj Dorosłego Dziecka Alkoholika. Proponuje podjąć terapie dla współuzależnionych. Należą do nich spotkania indywidualne z psychologiem i grupowe. Oczywiście widze dla Pana szanse. Ma Pan motywacje i chęci. Co najważniejsze widzi Pan problem.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza