Nienowotworowy charakter guza trzustki

Witam, chciałabym dowiedzieć się co oznacza następujące zdanie: W aspiracie z guza głowy trzustki stwierdza się płaty i grupy łagodnych komórek nabłonka gruczołowego trzustki. Czy zdanie to oznacza, że jest rak?

W biopsji cienkoiglowej (cytologia - ocena komórek pobranych w czasie aspiracji) z guza głowy trzustki stwierdzono komórki łagodne (niezłośliwe, czyli nienowotworowe), typu nabłonka gruczołowego (typowe komórki dla trzustki) co świadczy raczej o nienowotworowym charakterze guza, czyli np. zapalnym lub łagodnym rozrostowym.