Nieprawidłowy poziom hemoglobiny oraz senność, bóle głowy i kręgosłupa

Witam mam 21 lat , od dwoch 3 lat oddaje krew w odstepach okolo pol roku, jednak od roku moj stan hemoglobiny to uniemozliwia. wyniki pol roku temu RBC 5.24 HGB11.55 HCT 35.99 MCV 68.68 WYNIKI SPRZED KILKU DNI RBC 4.79 HGB 11.19 HCT 35.32 MCV 73. 67 MCH 23.34 RDW18.5 dodam ze od miesiaca moze troche dlizej jestem zmeczona senna mam bole glowy , kregoslupa , co powinnam z tym zrobic? przyznam ze poczatkowo łykalam ascofer ale zle na mnie dzialal jem w miare normalnie mozemniej miesa aleowoce

Powinna Pani oznaczyć sobie stężenie żelaza we krwi, ferrytyny i transferyny. Przypuszczam, że konieczna będzie suplementacja żelazem. Jeśli xle Pani toleruje tabletki, to mona zakupić żelazo w syropie i spożywać w trakcie posiłków. Na razie powinna Pani zrezygnować z oddawania krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz