Nieprzetrawione treści pokarmowe w kale

Od kilku tygodni zauważyłam pewne anomalia u siebie. Wypróżniam się często. W zasadzie każdy pójście do toalety kończy się oddaniem stolca. Nie jest on całkiem luźny, ale do zwartych też nie należy, często mogę zauważyć nieprzetrawione treści pokarmowe (np. groszek, kukurydza). Mam sporą nadwagę, od miesiąca zwracam uwagę na to co jem, unikam węglowodanów, a mimo to nie chudnę. Czy jedno z drugim może być powiązane?

Witam serdecznie,
Niestawione treści pokarmowe mogą wskazywać na zaburzenia trawienia w jelicie cienkim, zaburzoną pracę trzustki, która również wydziela enzymy trawienne. Przyczyny zaburzeń trawienia mogą być różne. Proszę się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu który z pewnością wyda skierowanie do odpowiedniego specjalisty na badania.
Pozdrawiam.