Nieregularne miesiączki a badania hormonalne u 20-latki

Witam. Mam 20 lat i bardzo nieregularne miesiączki, czasem co dwa, trzy miesiące, bardzo rzadko co miesiąc tak się zdarzyło może 4 razy w życiu, a miesiączkuję od 8 lat. Wykonałam badania hormonów i wyniki są następujące : w 2 dniu cyklu TSH 2,54 mU/l , Estradiol 44,25 pg/ml , FSH 2,61 U/l , LH 2,57 U/l , Prolaktyna 191,8 mU/l oraz w 21 dniu cyklu (przyjęłam długość cyklu 45) Progesteron 1,12 nmol/l. Proszę o pomoc w interpretacji uzyskanych wyników, ponieważ niecierpliwię się przed wizytą.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania ńorm obowiazujących w danym laboratorium nie mozna sie wypowiedziec.