Nieregularne wypróżnianie u nastolatka

Od jakiegoś czasu nieregularnie się wypróżniam. Czasami codziennie, a czasami raz na pare dni. Nie miewam zaparć i biegunek. Nie boli mnie też brzuch. Czasami mam też wzdęcia, które nie pachną zbyt miło. W mojej rodzinie, zarówno tej bliższej, jak i dalszej NIKT nie miał problemów z układem pokarmowym, ani jelitami. Nikt nie miał nowotworu. Czy powinienem iść z tym do lekarza? Szczerze, to jakoś w ogóle nie utrudnia mi to życia. Rzadko zdarza się lekkie kłócie w lewym podbrzuszu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieregularne wypróżnienia, jeśli nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy, najpewniej są wynikiem Pana diety. Proszę zatem zwrócić uwagę na to jak się Pan odżywia i starać się, by było to zgodne z zasadami zdrowego odżywiania, a rytm wypróżnień powinien się uregulować..