Nieregularny rytm wypróżnień u 27-letniej kobiety

Witam, jestem 27 letnią kobietą i mam problem z jelitami. Rytm wypróżnień jest bardzo nieregularny: od ciężkich zaparć do biegunek z krwistym śluzem, a od kilku dni wypróżniam się co kilka godzin. W ciągu ostatnich 3 miesięcy schudłam około 8 kg. Problem z zaparciami doskwiera mi od dzieciństwa, jednak wszystkie objawy nasiliły się po operacji guza jajnika. Będę wdzięczna za poradę.

Aleksander Ropielewski

Objawy są niepokojące i niecharakterystyczne, co oznacza, że konieczne jest pogłębienie diagnostyki pod opieką gastrologa. Bez uszczegółowienia wywiadu mogą jedynie zasugerować wykonanie badania USG jamy brzusznej i kontakt z gastrologiem.