Nieregularny zarost u 23-latka

Witam, mam 23 lata, i bardzo nieregularny zarost, właściwie wąsy, bródka i place rzadkiego zarostu na policzkach. Co mogę z tym zrobić? Co z wypróbowaniem Loxon ? Dziękuję za odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który po zbadaniu Pana i zebraniu wywiadu zaleci Panu dodatkowe badania. Warto przed włączeniem odpowiedniego leczenia przeprowadzić dodatkowe badania hormonalne. czy sprawdzał Pan stężenie androgenów we krwi? Niezwykle ważny w Pana przypadku jest również dokładnie zebrany wywiad, który umożliwi wytypowanie najbardziej istotnych dla Pana badań ,co znaczne ułatwi dobranie właściwego leczenia. Minoksydyl, czyli loxon stosuje się w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn. Nie ma on znaczącego działania leczniczego w łysieniu o innej etiologii, a więc warto wcześniej wykonać dodatkowe badania.Na skórze twarzy w Pana przypadku może się zupełnie nie sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz