Nieskuteczne leczenie ChAD

choruje na CHAD lecze się od 5 lat biore leki:ketrel,lamitrin,sertagen,neurotop,lit,cital,klonazepan a i tak nie daje rady psychicznie juz mam dosc przyjmowania ttych wszystkich lekow jezdze co miesiac do lekarza psychiatry mam psychoterapie ktora mi nie pon\maga chyba najleprzym rozwiazaniem bedzie..

Witam Panią
Zachęcałabym aby Pani porozmawiała z swoim lekarzem psychiatrą i psychoterapeutką na temat swojego braku siły i poczucia że leczenie nie pomaga. Aczkolwiek nie wiem czy Pani korzystała z leczenia stacjonarnego dla osób z ChAD, mogłabym polecić oddział leczenia zaburzeń osobowości np w Szpitalu Babińskiego w Krakowie lub podobny oddział w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim.
Anna Suligowska

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
w przypadku CHAD podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana farmakoterapia. Psychoterapia jest ważnym elementem wspierającym, balansującym, może pozytywnie wpływać na wczesne wyłapywanie sygnałów zaostrzenia którejś z faz, przyśpiesza też wychodzenie z nich, jednak podstawą pozostają leki. Niestety kwestia odpowiedzi na leczenie jest bardzo indywidualna, dlatego doradzam aby spróbować porozmawiać ze swoim lekarzem/terapeutą o pani wątpliwościach i frustracji z dotychczasowych efektów leczenia. Czasem niewielkie zmiany w stosowanych lekach mogą pozytywnie wpłynąć na objawy i samopoczucie. Można też pomyśleć o zmianie psychiatry jeśli nie będzie odpowiadał na pani uwagi.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl