Nieśmiałość, lęk przed nowymi sytuacjami i unikanie zawierania znajomośći u 12-latka a nerwica

Witam. Mój 12letni syn jest dzieckiem lękliwym, nieśmiałym. Nie lubi zmian w ustalonym rytmie dnia. Reaguje na nowe sytuacje lękiem, wręcz paniką. Unika zawierania nowych znajomości. Jak ktoś do nas przyjdzie z dzieckiem nie chce wyjść z pokoju, mówi ze czuje lęk i przyspieszone bicie serca. Ponadto ma zaburzony apetyt, je tylko w samotności i po małej ilości czuje sytość. Czy dziecko może mieć nerwicę ? I jakie stosuje się leki i czy są bezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście że może, proszę udać się z dzieckiem do psychiatry dziecięcego.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu z dzieckiem. Proszę zgłosić się do doświadczonego psychologa rozwoju dzieci.

Pozdrawiam!