Niestabilność kręgosłupa a aktywność fizyczna

Witam, Mam stwierdzoną niestabilność kręgosłupa szyjnego, oraz pęknięcie blaszki między kręgowej bodajże między C4 a C5. Chciałam zapytać specjalistę w związku z tym jakie ćwiczenia fizyczne są przeciwwskazane przy takich schorzeniach? Zapisałam się na zajęcia fitness w celu schudnięcia. Zajęcia prowadzone są z różnymi elementami, np. podskoków czy na stepie. Nie wiem czego powinnam unikać bo nie chce sobie zaszkodzić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Anna

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest konsultacja u ortopedy lub neurochirurga, który oceni u Pani możliwość ćwiczeń.