Niestabilność kręgosłupa szyjnego a odpowiednie ćwiczenia

Witam, Mam stwierdzoną niestabilność kręgosłupa szyjnego, oraz pęknięcie blaszki między kręgowej bodajże między C4 a C5. Chciałam zapytać specjalistę w związku z tym jakie ćwiczenia fizyczne są przeciwwskazane przy takich schorzeniach? Zapisałam się na zajęcia fitness gdzie wszystkie zajęcia prowadzone są z różnymi elementami, np. podskoków i nie wiem czego powinnam unikać bo nie chce sobie zaszkodzić. Z góry dziękuję za odpowiedź. A.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy oraz lekarza rehabilitacji medycznej. Lekarze po bezpośrednim badaniu określa odpowiednie ćwiczenia.

Witam, pod żadnym pozorem nie powinna Pani chodzić na tego typu zajęcia. Proszę lepiej skontaktować się z jakimś lepszym fizjoterapeutą, który pomoże Pani rozwiązać problem. Ponadto jest wiele czynności, które powinna Pani unikać - mycie włosów nad wanną, praca przy laptopie i inne. Za niedługo napiszę na naszej stronie www.fizjodiet.pl artykuł na temat ćwiczeń.

Pozdrawiam
Wojciech Budziosz