Nieustanne pulsowanie nerwu pod okiem

Witam, od 2 tygodni pulsuje mi nieustannie nerw pod okiem, na początku sądziłam,ze to jakiś niedobór. Biorę magnez i potas, niestety nic nie pomaga, a ten nerw jest bardzo widoczny. Bardzo proszę o poradę, co dalej robić? Czy powinnam wykonać badania specjalistyczne? A może pulsowanie nerwu pod okiem może świadczyć o czymś innym? Jakiejś poważnej chorobie? A może magnez biorę za krótko i na efekt trzeba dłużej poczekać? Boję się, że pulsowanie nerwu pod okiem może mieć podłoże neurologiczne. Może tak być? Czy powinnam udać się w takim razie do neurologa? A może wchłanianie magnezu jest powolne i długotrwałe? Czy można to jakoś przyspieszyć? Proszę o pomoc

Droga Pani!

Drganie nerwu pod okiem rzeczywiście może być objawem niedoborów magnezu. Niestety proces leczenia jest długotrwały, ponieważ wchłanianie preparatów suplementacyjnych jest procesem indywidualnym u każdego pacjenta. Polecam także stosować preparat witaminy b6 ułatwiającej wchłanianie składnika niedoborowego.
Należy pamiętać, że suplementacja środkami farmaceutycznymi, to nie wszystko. Warto również stosować produkty zawierające naturalnie ten składnik. Spożywanie ich pomoże również uchronić się przed nawrotami takiej dolegliwości w przyszłości.
Magnez znajdzie Pani w takich produktach jak: kakao (również w gorzkiej czekoladzie!), migdały, pistacje, pestki dyni, otręby i zarodki pszenne, kasza gryczana, ryż brązowy, soja i biała fasola, szpinak, banany. Należy także pamiętać, że picie wody wysokomineralizowanej bogatej w magnez również uzupełnia jego niedobory!

Gdyby miała Pani więcej pytań, to zapraszam do kontaktu!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam,

pulsowanie nerwów pod okiem jest rzeczywiście skutkiem niedoborów. suplementacja tak szybko nie zadziała. Proszę cierpliwie poczekać a dodatkowo wzbogacić swoją dietę w magnez i potas. Jeżeli objawy nie ustąpią proszę skontaktować się z lekarzem .

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk