Nieustanny lęk bez powodu

Czuje nieustanny lęk bez powodu, nie rozumiem świata, boję się patrzeć przed siebie, bo nie rozumiem dlaczego widzę to a nie coś innego, mam ataki paniki, uczucie niepokoju i wiele objawów somatycznych. Jeden lekarz psychiatra powiedział, że to psychoza, drugi, że nerwica lękowa. Neuroleptyki wytwarzały u mnie silniejszy lęk. Od drugiego dostałam Eliceę,boję się ją brać, bo nie wiem, czy to w końcu dobra diagnoza. Co robić?

Niezależnie od Pani wątpliwości co do trafności diagnozy nie powinna Pani samowolnie decydować o odstawieniu leku - w ten sposób może Pani sobie zrobić tylko większą krzywdę rozregulowując dodatkowo układ nerwowy. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, trzeba znaleźć innego, a ponadto pomyśleć o kompleksowym podejściu do leczenia, czyli oprócz farmakoterapii włączyć psychoterapię.

Witam,
jeśli ma Pani wątpliwości odnoszące się do diagnozy, a po lekach nie czuje się Pani dobrze warto ponownie zgłosić trudności swojemu lekarzowi prowadzącemu. Można też rozważyć konsultację u jeszcze jednego specjalisty. Ponadto zachęcam Panią do podjęcia bardziej kompleksowego leczenia. A mianowicie prócz podjętej farmakoterapii warto byłoby zaangażować się w proces psychoterapeutyczny.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,
Swoje wątpliwości powinien Pan zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Polecam także wizytę u psychologa - warto sprawdzić jakie są źródła problemu. Wizyta taka pomoże rozstrzygnąć dręczące Pana wątpliwości i pomoże wybrać właściwy rodzaj terapii. Myślę, że nazwa jednostki chorobowej jest mniej ważna niż realne cierpienie jakie przynoszą Panu objawy. Psychoterapia pomoże Panu dotrzeć do źródła problemu,dzięki czemu łatwiej będzie uporać się z dręczącymi Pana objawami. Polecam połączenie farmakoterapii z psychoterapia. Życzę Panu trwałej poprawy samopoczucia!