Lęki przy nerwicy natręctw

Witam. Mam nerwicę natręctw, jestem dość inteligentna, ale mam dużo w sobie lęku .Od kilku dni biorę lek fevarin i mam za sobą kilka spotkań z terapeutą.Mam rytuały przy wyjściu z domu .Najgorzej jest w pracy ponieważ lęk i rytuały powodują ,że jestem niepewna i wolno wykonuję swoją pracę. Zawsze byłam osobą samotną nie byłam w związku , często swój stres rozładowuję onanizując się. Gdy współżyłam z mężczyzną to stosunek sprawiał mi ból.Byłam spięta i moja pochwa była jakby ściśnięta.

Witam,

Opisane przez Panią objawy są wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Lekarz zapewne powie Pani, czy także do farmakoterapii. To dobrze, że nawiązała Pani kontakt z terapeutą. Dotarcie do źródła trudności, zrozumienie objawów i pozbycie się ich zajmie jednak trochę czasu. Proszę się nie podawać.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Zachęcam Panią do kontynuowania terapii i omawiania swoich niepokojów ze swoim psychoterapetą. Może to być długie leczenie, jednak to ważny krok, który, jak rozumiem, już Pani podjęła. Również farmakoterapia będzie tu wsparciem minimalizującym dokuczliwe objawy.
Pozdrawiam,
Aneta Fudała

http://gabinetpsychodynamiczny.pl/blog/

Dzień dobry,
Super, że podjęła Pani psychoterapię. Proszę ją wytrwale kontynuować i otwarcie opowiadać o wszelkich wątpliwościach i trudnościach terapeucie, także tych dotyczących seksu.
W zaburzeniach lękowych pacjenci zmagają się z emocjonalnymi blokadami, które powodują ból, czasem też fizyczny. Spięcie, brak poczucia bezpieczeństwa, dobrej relacji z partnerem mogą powodować takie nieprzyjemne doświadczenia podczas seksu.
Pozdrawiam,
Kamila Dziwota