Niewydolność żył a uczucie ciężkich nóg

Od 6 dni mam uczucie cięższych nóg. Od 2,5 roku codziennie spaceruję 45-65min. W styczniu b.r. dołożyłam bieganie, a po 3m-cach cardio 4x w tyg. Przeciążyłam kolana (lekarz potwierdził, że wystarczy odciążenie) więc zrobiłam 4 tyg. przerwy. Potem robiłam codziennie przez 20 min. ćwiczenia wzmacniające kolana. Po 3,5 tyg. powróciłam do cardio 2x w tygodniu i jazdy na rowerze 2xtyg. Jedynie co może łączyć mój problem z niewydolnością żył to zaparcie. Powinnam wykonać usg dop. Czy jest na NFZ?

Oczywiście można w takiej sytuacji ocenić wydolność układu żylnego poprzez USG metodą dopplerowską. Skierowanie na takie badanie może wydać lekarz i wchodzi w zakres badania na koszt NFZ.