Niski poziom leukocytów w morfologii

Mam pytanie otoz robilam morfologie i wszystko jest w porzadku oprocz leukocytow ktore spadly na 3,8 , po kilku dniach na 3,59. Na stale biore parogen 20 i bralam ok 3 miesiace Ipp 20 i 40 , oraz Helicid 20 i 40 . Czy to moglo wplynac na obnizenie leukocytow

Witam! Spadek poziomu leukocytów może być związany z przewlekłym stosowaniem inhibitorów pompy protonowej. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego który rozważy konieczność dalszego przyjmowania tych preparatów.