Niski poziom potasu, stwierdzony ZJD

Witam,badania krwi w normie,nie mam anemii,niski poziom potasu,częste biegunki-stwierdzony zespół drażliwego jelita,ciągle jest mi słabo, i niedobrze,przy biegunkach,wypijam przepisany przez lekarza gastrolit i laremid oraz smecte,pomaga,biegunka potrafi ustąpić na kilka dni,później wraca,martwi mnie to dlaczego ciągle mi się robi słabo,czuje się jak przy grypie.Zażywam potas,przepisany przez lekarza,nie daję już rady biegunkom,gdzie mam wyjść to biegunka.Zażywam antybiotyk Xifaksan.

Dzień dobry,

Zespół jelita wrażliwego jest chorobom wymagająca dyscypliny żywieniowej.
W zależności od postaci, konieczne jet stosowanie diety łatwo strawnej lub bogato resztkowej.

Należy unikać żywności przetworzonej.

Dzień dobry,

ZJD jest schorzeniem wymagającym stosowanie diety.Przede wszystkim proszę stosować dietę łatwostrawna, posiłki jeść często ale o małej objętości.
Jest prawdopodobne że została uszkodzona błona śluzowa jelit, w związku z czym pokarm jest gorzej przyswajalny i stąd te objawy.

Proszę zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety a do tego czasu proszę jeść kaszkę kukurydzianą, bały ser twarogowy chudy, pieczywo bezglutenowe, gotowane warzywa oraz pić preparaty typu Nutridrink, Ensure.