Nocne zgrzytanie zębami u 2,5-latka

Witam wiem że piszę o bardzo późnej porze. Mam problem z 2,5 letnim chłopcem. Dziecko chodzi do żłobka i bardzo często choruje, niepokoi mnie nocne zgrzytanie zębami , nie ma apetytu, napoje przyjmuje bez problemu. Pediatra powiedział że badanie z kłu na pasożyty nie jest miarodajne. Co może być powodem tego zgrzytania zębami i brakiem apetytu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie napisał Pan ile chłopiec waży i mierzy? jak wygląda w siatkach centylowych odpowiednich dla wieku? Czy ma jakieś odchylenia w morfologii? Być może po prostu jest niejadkiem. Jeśli natomiast jego waga jest poniżej 3 centyla konieczna byłaby szersza diagnostyka.
Pozdrawiam