Normy cholesterolu całkowitego u dorosłego człowieka

jakie powinny być normy choresterolu całkowitego , hdl, ldl , trójglicerydów , jak to się ma do artykółów w internecie które są sprzeczne z tzw polskiki normami , czy chodzi to tylko o sprzedaż leków w tym naszym kraju , wystarczy poczytać artykuły profesorów niemieckich i już jesteśmy wygłupieni , dlaczego normy w Stanach są wyzsze niż u nas , czy tam są iini ludzie , słów braknie proszę o wyjaśnienie pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Normy ustalane są w oparciu o normy populacyjne w danym kraju oraz na podstawie ustaleń ekspertów. Nie jestem w stanie powiedzieć jak duży wpływ ma tutaj lobby firm farmaceutycznych. W praktyce gabinetów polskich stosujemy polskie normy. Zawsze, o tym czy włączyć leczenie, decyduje lekarz na podstawie wszystkich danych i obrazu klinicznego.