Normy oznaczenia aktywności enzymów wątrobowych oraz stężenia glukozy we krwi

Bardzo proszę o weryfikacje wyników mojej córki. Ma 10 lat. Glukoza-5.0 mmol/ ,cholesterol 5.27mmol/,trojglicerydy 0.91mmol,HDL cholesterol 1.90mmol ,ASAT 23 u/I,ALAT 23u/I, LDL cholesterol 3 mmol/. Bardzo proszę powiedzieć jakie są te wyniki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki oznaczenia aktywności enzymów wątrobowych oraz stężenia glukozy we krwi są prawidłowe. Od normy odbiegają natomiast wartości parametrów oceniających gospodarkę lipidową (tłuszczową) organizmu. Podwyższone jest stężenie cholesterolu całkowitego oraz również frakcji LDL cholesterolu (potocznie zwanego "złym" cholesterolem, gdyż jego wysokie stężenie szczególnie sprzyja rozwojowi miażdżycy).

Proszę spróbować zmodyfikować dietę córki - ograniczyć produkty smażone, fast-foody, wprowadzić do jadłospisu odpowiednią ilość świeżych owoców, warzyw. Nie należy natomiast zastępować masła margarynami. Za pół roku - rok warto by było powtórzyć badania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia