O co nie może zapytać lekarz specjalista?

O co nie może zapytać lekarz specjalista? np. Czy ma prawo pytać czy pacjent pracuje? Co go to obchodzi i czy w tym wypadku nie przekracza swoich kompetencji?

Lek. Katarzyna Szymczak

W zasadzie może zapytać o wszystko co moze mieć związek z chorobą pacjenta, bardzo często praca ma taki związek (wysiłek fizyczny, praca przed komputerem, szkodliwe warunki itp...). Objęte jest to oczywiscie tajemnica lekarską.
Pozdrawiam