O czym mogą świadczyć objawy tego typu?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam od 14.04 do 18.04. Uprawiałam seks bez zabezpieczenia 20.04, 25.04, 27.04, 2.05. Cykle mam od 25 dni do 29 dni. Od wczoraj tj. 3.04 mam źle samopoczucie. Bóle i zawroty głowy, podwyższona temperatura, nabrzmiałe i tkliwe piersi, pobolewanie podbrzusza i żółty śluz. O czym to może świadczyć.?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli uprawiała Pani seks bez zabezpieczeń w okolicy dni płodnych, na co prawdopodobnie wskazują podane przez Panią daty, to nie można wykluczyć zapłodnienia.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Nabrzmiałe, tkliwe piersi i pobolewanie podbrzusza wskazują na zaburzenia hormonalne, które mogą być typowe dla ciąży i wzrostu hormonów ciążowych, w tym beta hCG. Natomiast żółty śluz jest nieprawidłową wydzieliną wskazującą na stan zapalny, który prawdopodobnie jest skutkiem zarażenia przez partnera. Żółte upławy są charakterystyczne między innymi dla rzęsistka pochwowego – wówczas dodatkowo może pojawić się pieczenie sromu, ból podczas oddawania moczu czy obrzęk warg sromowych.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Stąd też warto wykonać test ciążowy, by sprawdzić, czy nie doszło do zapłodnienia, przy tym też nieunikniona wydaje się wizyta u ginekologia. Choć w różnych momentach cyklu zarówno natężenie, jak i kolor śluzu pochwowego mogą się zmieniać, to zdecydowanie żółta barwa wydzieliny z pochwy nie należy do fizjologicznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.