O czym może świadczyć takie zachowanie mojej skóry?

Dzień dobry, Od ok. 10 miesięcy zauważam dziwne zachowanie mojej skóry. Po zagojeniu się każdej, nawet najmniejszej ranki, pozostaje brązowa plama. Mam już takie plamy przez zwykle otarcia, a także drobne pryszczyki na twarzy. Mimo upływającego czasu plamy nie znikają. Jaki może być powód? Pozdrawiam

Dzień dobry, najprawdopodobniej opisany przez Panią problem to przebarwienia pozapalne. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.