O czym świadczą nietypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu?

Mam pytanie o wynik cytologii asc-h nietypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu nie można wykluczyć hsil, zawiera nieprawidłowe komórki nabłonka, grupa trzecia, wskazane badanie kolonoskopii. Proszę o konkretną odpowiedź co znaczy ten wynik i z góry pięknie dziękuję.

Skoro to była cytologia ginekologiczna to następnym badanie wyjaśniającym niepewny wynik badania zapewne powinna być kolposkopia (badanie endoskopowe szyjki macicy), a nie kolonoskopia (!) (badanie jelita grubego). Dopiero według zaleceń histopatologa badanie kolposkopowe może ewidentnie wyjaśnić z czym związane są te atypowe komórki i być może będzie można w czasie tego badania pobrać miarodajny materiał dokładnie ze zmian patologicznych obecnych na szyjce macicy.